Репортаж про «Лірницьку Покрову у Дрогобичі»

Репортаж від Трускавецького Інтернет Телебачення:


14 жовтня, на свято Покрови, у Дрогобичі проходила Акція «Лірницька Покрова на Дрогобиччині» у рамках Міжнародного етно-фесту «Креси Карпат». Кобзарський святковий захід пройшов за підтримки кандидата у депутати до Верховної Ради України Ігоря Куруса. Після прес-конференції у приміщенні редакції газети «Каменярі» відбулася презентація книги доктора мистецтвознавства, професора Михайла Хая, «Музично-інструментальна культура українців», номінованої на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. Її провів автор, котрий виступив одним з організаторів Акції. Далі для поціновувачів автентичної музики було представлено українську билинну спадщину, гру на українських гуслах демонстрував Василь Кирилич. Відбулася також презентація лірницької традиції західних земель України. Науковий коментар до тем давав Михайло Хай, дослідник українського фольклору.

Далі цього дня о 14-й годині в концертній залі Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського відбувся концерт учасників Акції «Лірницька Покрова на Дрогобиччині». Перед глядачами виступили лірники Стефан, Юрко Борода та Ярема з Києва, Юрко Кондратенко та Лайош Молнар зі Львова, кобзар Андрій Седлецький, львів’янин, а також виконавці на старосвітській бандурі Назар Черкас та Ярослав Крисько зі Львова. Дрогобичанин Василь Кирилич представив три жанри спадщини мандрівних співців і відповідно грав на гуслах, лірі та старосвітській бандурі. Як проходив концерт, зафіксував оператор Трускавецького Інтернет-телебачення.

Останнім заходом Акції «Лірницька Покрова на Дрогобиччині» було освячення нових інструментів та концерт у Церкві Покрови в Трускавці. Після цього учасники акції роз’їхалися по своїх домівках — хто до столиці, хто до Львова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Connect with Facebook