«Запусти у Лютовиськах» – репортаж

Репортаж від Трускавецького Інтернет Телебачення:

Справжній фольклорний десант висадився у наш край перед великим постом. 17 березня, у неділю, в рамках етнофесту «Креси Карпат» відбувся захід «Запусти у Лютовиськах», а після Великодня відбудуться гаївки вже у Трускавці. Засновник Етнофесту — доктор мистецтвознавства, професор Михайло Хай вважає «запусти» елементом української традиції. Тому останнього дня перед Великим постом фольклорна акція з такою назвою проходила в його рідному селі на Старосамбірщині. Розпочався захід прес-конференцією. За тим, що там відбувалося, спостерігав оператор Трускавецького Інтернет-телебачення.

На заході були присутні голова Старосамбірської районної ради Орест Бонк, сільський голова села Лютовисько Орест Зварич, начальник відділу культури Петро Юрчик та інші особи. Після прес-конференції у сільському Народному домі відбувся концерт за участю фольклорного гурту інструментальної музики «Надобридень» з Києва, співачки Мирослави Копинець з Ужгорода, автора великої колекції українських традиційних музичних інструментів Мирослава Кушлика зі Львова. Розпочав фольклорний концерт Михайло Хай лірницькою піснею «Про правду».

Після виконаної на лірі пісні, виходець з Лютовиськ Михайло Хай зробив невеличкий коментар до стану українського фольклору в сучасних умовах. Далі на сцену вийшли учасники створеного ним колективу й продемонстрували найкращі зразки української музики з різних регіонів України.

Захоплено слухали глядачі акапельний спів закарпатської народної пісні у виконанні Мирослави Копинець, котра неодноразово перемагала у різних конкурсах вокалістів.

Під час концерту у глядацькій залі Народного дому була розгорнута виставка українських інструментів. Деякі з експонатів демонстрував зі сцени власник колекції Любомир Кушлик.

По завершенню концерту у вестибюлі сільського закладу культури були танці у народній традиції. Щоправда, через холод тривали вони не довго, та все ж, жителі Лютовиськ не лише почули живу народну музику, але й могли під неї танцювати.

Отже, наступний захід у рамках Етнофесту «Креси Карпат» відбудеться у Трускавці. Це будуть Великодні гаївки, їх організатори планують провести на території готельно-курортного комплексу «Карпати» у Провідну неділю.

«Запусти у Лютовиськах» – репортаж: Один коментар

  1. Дякую організаторам і колективу за можливість відвідати рідне село у такий природний і чудовий спосіб…До нових зустрічей на Старо-Самбірщині…Трускавець, на жаль, зійшов з дистаціїї…Там дуже важко переконати когось, що крім Іво Бобула, Павла Зіброва та “кудлатої” Алли в Україні є ще якась інша культура…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Connect with Facebook